Kredyty samochodowe online

Misja: zakup auta. Krótki przewodnik z najważniejszymi informacjami.

Posiadanie samochodu to dzisiaj sprawa, która może być sporym ułatwieniem w codziennym życiu. Przytaknie każda osoba, która na co dzień porusza się swoimi czterema kółkami w drodze do pracy, załatwiając różne sprawy. Nie ulega też wątpliwości, że przesiadka na samochód zmienia totalnie komfort ruchu. Wiele doświadczeń pokazuje, że przesiadka powrotna na miejskie środki komunikacji, to prawdziwa mordęga. Przyjrzyjmy się wydarzeniu, które stanowi właśnie zakup auta.

Od czego zaczynamy?
W przypadku zakupu samochodów, preferencje są tak różne, jak w przypadku każdego innego dobra. Weźmy sobie na tapetę kilka kryteriów, które mogą decydować o wyborze konkretnego modelu.

1. Przeznaczenie samochodu

Wiadomo, że samochód ma nas wozić, jednak poza tym, że sami z niego korzystamy, możemy też oszukiwać pojazdu do pełnienia określonych zadań. I tak na przykład – jeśli ktoś często wozi duże zakupy czy rozmaitego typu ładunki, warto wziąć pod uwagę żeby bagażnik był duży. Poza tym, sporo aut kupowanych na firmę ma dzisiaj charakter typowo dostawczy, z konfigurowaną liczbą siedzeń. Można zatem z powodzeniem przewozić osoby, jak też różnego typu ładunki. Ktoś może się zadowolić dwuosobowym autem, na przykład sportowym – jeśli najważniejszą cechą ma być komfortowy dojazd z lub do pracy.

2. Parametry silnika
Tutaj moglibyśmy się pokusić o oddzielny wpis, postaram się jednak potraktować temat przekrojowo i ukazać, jakie kryterium jest najważniejsze przy wyborze jednostki napędowej. Generalnie, podział podstawowy jest taki – benzyna lub olej napędowy. Przy aucie o typowo miejskim przeznaczeniu, możemy postawić na małolitrażowe jednostki, które są i tak zaawansowane technologicznie, pozwalają na szybkie i komfortowe jeżdżenie, przy jednocześnie niewysokim poziomie spalania.
W sumie, sporo osób decyduje się też na wstawienie instalacji gazowej do benzynowych aut. Choć inwestycja zamyka się w ramach 2-3 tysięcy złotych, to jednak szybko może się zwrócić, zważywszy na to, że gaz jest tańszy od benzyny nawet o 50%.

3. Wyposażenie dodatkowe
Dodatki są w zasadzie serwowane w dwóch grupach – jedna grupa to elementy wpływające na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W drugiej grupie, mówimy o pewnego rodzaju wabikach, które stanowią wartość dodaną do zakupu auta. W pakietach wyposażenia dodatkowego mamy takie parametry jak dodatkowa elektryka szyb, klimatyzacja i inne tego typu rzeczy. Pakiety wyposażenia, to też pewnego rodzaju kryterium grupujące dla samochodów. Mamy więc wersje basic lub standard, potem rozszerzone – active czy premium. Generalnie, terminologia pakietowa jest różnorodna i zależy od marki cz

y profilu przeznaczenia danego samochodu.
4. Na koniec sprawa zakupu – nowy czy używany?
Sprawa jest jasna, w tej kwestii będziemy kierowali się głównie zasobnością portfela, w drugiej kolejności dopiero osobistymi potrzebami. Co za tym idzie, mamy do czynienia z podstawowym wyborem – rynek pierwotny czy wtórny, inaczej – nówka czy używany?
Rynek samochodów używanych jest dzisiaj bardzo mocno nasycony i różnorodny. Powiem szczerze, już za kwotę niecałych 10 tysięcy, można przebierać w dostępnych rozwiązaniach – włoskich, niemieckich, lista jest naprawdę imponująca, jeśli chodzi o długość.
Kiedy już dojrzewamy do decyzji o kupnie samochodu, mamy do czynienia jeszcze z jedną ważną sprawą. Jest takie powiedzenie „Zanim coś kupisz, zastanów się – kto ci za to zapłaci?”. Niech to pytanie będzie wprowadzeniem do następnej części tekstu, która odpowiada na ważne pytanie…

Skąd wziąć pieniądze na samochód?

W najprostszej linii, mamy do wyboru dwa rozwiązania, które dotyczą sprawy zakupu samochodu. Możemy albo kupić auto za gotówkę albo poszukać rozwiązań pożyczkowych. W tym drugim przypadku, mamy dzisiaj na rynku całą masę opcji do wyboru, przez co jesteśmy w całkiem komfortowym położeniu. Najważniejsze jest to, by wiedzieć gdzie szukać rzetelnych treści, które mówią o źródłach pozyskiwania finansów na samochód. Umówmy się, procent ludzi, którzy są w stanie ot tak wyłożyć w gotówce cała kwotę potrzebną na samochód, naprawdę jest niski.
Zawsze możemy wziąć pożyczkę na samochód. Warto jednak zebrać nieco informacji zanim podejmiemy decyzję. Pozwoli nam to uruchomić się przed następującymi kwestiami:
– wybranie niekorzystnej pożyczki
– ponoszenie dodatkowych, niepotrzebnych kosztów
– ukryte gwiazdki i punkty, które obligują do ponoszenia wysokich, dodatkowych opłat.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *