Jak radzić sobie, gdy bank odmawia kredytu

Zadłużenie jest jednym z głównym czynników wpływających na obniżenie zdolności kredytowej. Im więcej spłacanych zobowiązań finansowych tym większe prawdopodobieństwo, że dana osoba nie wywiąże się z umowy i nie zwróci należności zgodnie z terminem. Banki chcąc wyeliminować tego rodzaju sytuacje prognozują wypłacalność swoich klientów kalkulując ich zdolność kredytową. Nie tylko banki postępują w ten sposób. Instytucje pożyczkowe spoza sektora bankowego, które świadczą chwilówki również weryfikują możliwości finansowe konsumentów. Wprawdzie nie wymagają zaświadczeń o dochodach lecz sprawdzają historię kredytową w bazach gospodarczych oraz zapoznają się z informacjami o wysokości i źródle zarobków zamieszczonymi we wniosku przez pożyczkobiorcę. Najmniejsze szanse na otrzymanie zobowiązania finansowego będą miały Ci klienci, których niestabilna sytuacja materialna może być przyczyną nieuregulowania na czas zaciągniętej pożyczki.

Postawmy się jednak w pozycji osoby, która jest zadłużona a los niespodziewanie zsyła jej kolejne wydatki. Gdzie powinna szukać pomocy i jak ustrzec się przed nieuczciwymi firmami?

Kredyty pod zastaw – jedno z rozwiązań czy zbyt duże ryzyko?

Jednym z rozwiązań kłopotliwej sytuacji materialnej mogą być kredyty pod zastaw. Są to zobowiązania finansowe, które możemy podpisać pod warunkiem, że jesteśmy właścicielami jakiegoś dobra, które będzie stanowiło zabezpieczenie. Zwykle dotyczy to nieruchomości, pojazdów, działek czy przedmiotów ruchomych, takich jak złoto czy drogocenne dzieła sztuki. Kredyt pod zastaw nie oznacza, że dane dobro zostaje odebrane klientowi. Uczciwi kredytobiorcy nie przywłaszczają go sobie, lecz umożliwiają dalsze z niego korzystanie. Gdy natomiast kredytobiorca nie ureguluje zobowiązania finansowego zgodnie z umową i nie będzie chciał współpracować z danym przedsiębiorstwem, może się spodziewać odebrania mu mieszkania, samochodu czy innej rzeczy, którą posiada. Są to jednak najczarniejsze scenariusze. Zwykle profesjonalne instytucje specjalizujące się w kredytach pod zastaw nie oferują swoich usług osobom nie mającym żadnych perspektyw do spłaty kredytu.

Jaką firmę wybrać?

Na rynku pożyczek pozabankowych istnieje obecnie cały wachlarz propozycji udzielania zobowiązań finansowych pod zastaw. Jednak warto polegać na tych najdłużej działających i tym samym doświadczonych przedsiębiorcach. Szczególnym dużym zainteresowaniem cieszą się produkty Grupy Inwestycyjnej Safe House. Oferuje ona między innymi kredyt pod zastaw mieszkania, domu, pożyczki hipoteczne czy skup nieruchomości. Rozpoczęła swoją działalność przeszło 25 lat temu i przez ten cały czas wsparła finansowo wielu klientów. Dlaczego właśnie Safe House? Oto kilka zalet oferowanych usług:

firma nie przywłaszcza nieruchomości

nie wymaga wymeldowania

koszty obsługi kredytu są konkurencyjne i wynoszą średnio 2,5 do 3%

wypłata gotówki na konto odbywa się w ciągu 48 godzin

Co więcej, wszelkie formalności dotyczą jedynie przedłożenia kilku ważnych dokumentów dotyczących samej nieruchomości. Nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach oraz inne dokumenty. Ważne jest by kredytobiorca była rzeczywistym właścicielem nieruchomości i nie znajdowała się ona w innym zastawie czy byłą przedmiotem postępowania egzekucyjnego.

Choć wielu konsumentów traktuje tego typu zobowiązania jako dość ryzykowane podejście, wszakże na jednej szali może spoczywać nasz cały majątek, czasem po prostu sytuacja jest tak przytłaczająca, że trudno o lepsze rozwiązanie. Nie oznacza to, że przed podjęciem decyzji nie rozważyć, czy jest to jedyne wyjście czy łatwiejszym byłoby skonsolidować swoje kredyty i pożyczki lub poprosić o pomoc członka rodziny.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *