Chwilówki ze złą historią kredytową

Biuro Informacji Gospodarczej gromadzi dane na temat osób zaciągających kredyty i pożyczki. Znajdują się tam informacje zarówno o nieterminowych płatnościach jak i pozytywne wpisy o wszelkich uregulowanych na czas zobowiązaniach finansowych. Dla wielu z nas, Krajowy Rejestr Długów czy Biuro Informacji Kredytowej, to instytucje budzące niepewność. Zastanawiamy się, jakie dane o nas posiadają. Jeśli kiedyś otrzymaliśmy negatywny wpis do którejkolwiek z owych baz, możemy mieć problem z otrzymaniem pożyczki lub kredytu.
Banki bardzo restrykcyjnie podchodzą do badania swoich potencjalnych klientów w bazach BIG i BIK. Czasem do odrzucenia wniosku o kredyt wystarczy nie tylko negatywny zapis lecz także nadmierne zainteresowanie daną osobą właśnie w bazach BIG. Oznacza to, że wielokrotne pytanie o wiarygodność kredytową przez różne instytucje zarówno z sektora bankowego jak i poza nim, w BIG i BIK, również pozostawia ślad i może zostać negatywnie odebrane podczas analizowania wniosku kredytowego przez bank, które będzie udzielał kredytu.

Zła historia kredytowa i jej wpływ na wiarygodność kredytową

Zła historia kredytowa w bazach biur informacji gospodarczej i kredytowej może być głównym czynnikiem, który wpłynie na negatywną decyzję pożyczkową. Dla banków informacja o tym, że jesteśmy nierzetelnymi kredytobiorcami jest jednoznaczna z dużym ryzykiem kredytowym, jakie dany bank poniesie, stąd odmawia nam przyznania kredytu czy pożyczki. Wiele firm pożyczkowych spoza sektora bankowego również przypatruje się naszej historii kredytowej. Niektóre z nich mają nawet wymogi by potencjalny pożyczkobiorca nie posiadał negatywnych wpisów do Krajowego Rejestru Dłużników, w innym przypadku może się on pożegnać z uzyskaniem gotówki. Czy zatem posiadanie złej historii kredytowej przekreśla całkowicie nasze szanse na pożyczanie pieniędzy przez internet od firm pozabankowych?

Mężczyzna i kobieta obejmują się z uśmiechem
Zła historia kredytowa nie musi oznaczać braku szansa na pożyczkę

Nowe pożyczki ze złą historią kredytową

Istnieją firmy, które nie sprawdzają naszej historii kredytowej w bazach BIK lub KRD. Tym samym, jeśli pojawiła się jakaś rysa na temat naszej wiarygodności kredytowej, nie wpłynie ona na decyzję pożyczkową. Ponadto niektóre firmy udzielają pożyczek nawet dla osób ze złą historią kredytową. Dla przykładu jest to grupa finansowa Rapida. Sprawdzona firma specjalizująca się w świadczeniu pożyczek do 25 000 zł z gwarantem. Nowe pożyczki, które oferuje, wymagają jedynie obecności gwaranta (żyranta), czyli osoby, na którą w razie braku spłaty zobowiązania przez pożyczkodawce, spadnie ciężar uregulowania długu. Może to być członek rodziny lub inna bliska osoba, która posiada zdolność kredytową do spłaty długu. Rapida proponuje nowe pożyczki nawet do 48 miesięcy. Środki przelewane są na konto w ciągu jednego do dwóch dni. W procesie aplikacji musi uczestniczyć zarówno strona pożyczająca jak i żyrant. Dzięki temu, możemy uzyskać pieniądze na dowolny cel nawet ze złą historią kredytową.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *